top of page

Fransa'da, Koreli bir sanatçı, Yonsoo Kang

Güncelleme tarihi: 22 Kas 2020

Herkese Merhaba ! 2007 ile 2010 yılları arasında Avusturya'nın Viyana şehrinde yaşadığım süre zarfında çok güzel arkadaşlıklar edinmiştim, ve 2010 yılında Türkiye'ye dönüş yaptıktan sonra bu arkadaşlarımı ve Avrupa'yı tekrar görme imkanı bulamamıştım.


Vize'ye başvuru süreci bana çok uzun ve yorucu geldiği için başvurmaya da üşenmiştim sürekli. Ekim 2019'da vizeyi aldıktan sonra bütün arkadaşlarım ile tekrar iletişime geçtim ve ziyaret edeceğim rotayı belirledim, önce Fransa'nın Pau şehrindeki dostum Raphael'i sonrasında ise Avusturya'nın Viyana şehrindeki eski ev arkadaşım Sandra'yı ziyaret etmeye karar verdim. Raphael, bir bilim insanı olması sebebiyle, doğası ve mesleği gereği bol detaylı bir şekilde Pau'ya hangi metro ve tren ile ulaşacağımı bana yazmıştı.


Eve vardığımda eşi Yonsoo ile de ilk kez tanışma imkanı bulmuştum, yıllar yanında bir sürü değişiklik getiriyor !

Raphael (Fizikçi) ile Yonsoo (Sanatçı) bence çok hoş ve enteresan bir çift olmuş, ve hayatımda görmediğim misafirperverliği bana gösterdiler, çok mutlu olmuştum. İkisi de çok güzel yemekler yaptılar, ve tahmin edileceği gibi yemekler sırasında eski anılardan bahsedildi (Viyana Teknik Üniversitesine alışveriş arabası ile gece girişimiz dahil), yeni gelişmeler ve gelecek planlarından da bahsedildi.

Dostlarımın yanında çok güzel 9 gün geçirdiğim, sonrasında çekim ekipmanlarımın yanımda olduğu ve çekim yapmak istediğim için şehirde, Raphael ve Yonsoo eşliğinde bazen de tek başıma çevredeki tarihi vedoğal güzelliklerde çekimler yaptık.


Yonsoo'nun sanatı ve kişiliği ilgimi çekmişti, laf lafı açtı ve kendisinin portresi niteliğinde bir video çekmek istediğimi söyledim, ve o da kabul etti.


Tam adı, 'Yonsoo Kang' olan arkadaşım için hazırladığım bu videoda, Yonsoo sanata olan ilgisinin ne zaman başladığını, hangi süreçlerden geçtiğini, sanatın kendisi için ne ifade ettiğini ve an itibariyle ne tür çalışmalar yaptığını anlatıyor.

Kendisine ve eşi Raphael’e misafirperverlikleri, leziz yemekleri ve dostlukları için teşekkür ediyorum !


İyi Seyirler ! Fatih Uğur Prodüktör @Vidyograf www.vidyograf.com

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page