top of page

Çoklu Bluetooth Ses Çıkışı

Güncelleme tarihi: 3 Oca 2021

Teknoloji ile iç içe olmak durumunda olduğumuz bugünlerde her yeni iş süreci yanında yeni gereksinimler getiriyor çünkü yeni işler yeni talepler doğuruyor. Vidyograf olarak son dönemde verdiğimiz hizmetlerden biri ise internet canlı yayınları ve canlı yayın sırasında çıkacak olan beklenmedik talepleri karşılamak adına sürekli yeni arayışlar içindeyiz. Görüntü ve ses aktarım yöntemleri canlı yayın şemalarının en önemli öğeleri ve bu yöntemler farklı bütçelere sahip uygulamalarda karşımıza çıkıyor.


Birden fazla bluetooth ses cihazı aynı bilgisayara nasıl bağlanır ? (Mac Bilgisayarlar ile)

Canlı yayın için kullandığımız bilgisayardan birden fazla ses çıkışı almamız gereken durumlardan biri ise Zoom canlı yayınları ve Zoom katılımcılarının sesini bluetooth kulaklıklar aracılığı ile ilgili kişilere aktarmak mümkün.


1- Kulaklıkları Bilgisayarınıza Bağlayın

Öncelikle tüm bluetooth kulaklıkları bilgisayarınıza bluetooth üzerinden bağladığınızdan emin olun. Hepsini tek tek seçerek bağlantıyı aktif hale getirin.

Örnekteki Bluetooth Cihazlar : - JBL TUNE205BT - Bluetooth Kulaklık - Keyboard K380 - Bluetooth Klavye - tten AirBeat Duo - Bluetooth Kulaklık
2- Yeni Ses Çıkışı Oluşturun

Daha sonrasında Audio Midi Setup uygulaması üzerinden kulaklıkları seçerek yeni bir ses çıkışı oluşturun.

Örnekteki Bluetooth Cihazlar : - JBL TUNE205BT - Bluetooth Kulaklık - tten AirBeat Duo - Bluetooth Kulaklık


3- Yeni Ses Çıkışını Seçin

Son olarak ister Audio Midi Setup uygulaması üzerinden, ister System Preferences - Sound üzerinden yeni yarattığınız ses kaynağını seçerek tüm kulaklıklar üzerinden aynı anda ses çıkışı alın.

Örnekteki Ses Çıkışı : - Multi-Bluetooth - Ses Çıkışı


Bu adımları izledikten sonra bilgisayarınızın sistem sesi aynı anda birden fazla kulaklık ile dinlenebilir hale gelecektir. Sevgilerle, Fatih Uğur Prodüktör @Vidyograf www.vidyograf.com
105 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page